Bądź na bieżąco! :)

ILE JEST CUKRU W CUKRZE?

Całe szczęście, że edukację szkolną już dawno mam za sobą. Brak pączków w sklepiku mógłby negatywnie wpłynąć na moją psychikę. Zresztą nie tylko pączków. Wszystkiego co słodkie. Większość fit mam zapewne uważa, że to bardzo dobrze, że ich pociechy w końcu będą zdrowe. No tak, przecież wychodząc do szkoły nie wdychają zanieczyszczonego powietrza, nie jedzą tony chemii, która jest niemalże w  każdym produkcie.

Nie przypominam sobie, żeby moja babcia dodawała do wypiekanych bułeczek oleju palmowego, albo glutaminianu sodu. A śmiem twierdzić, że teraz się wszyscy tym zajadamy. Czekolada też może być zdradziecka i mogą się w niej znaleźć takie smaczki,  ale jej można to wybaczyć. Jak to się mówi, czekolada nie pyta, czekolada rozumie. Zatem i jej nie będę namawiać na składanie wyjaśnień, jej skład jest sprawą drugorzędną. Ważniejsze jest to, co czekolada ma do zaoferowania. A ma bardzo dużo. Oprócz otyłości przynosi też szczęście. Wiedzieliście, że można je kupić za pieniądze? Wystarczą już jakieś trzy złote i na twarzy maluje się szeroki uśmiech. No chyba, że tej czekolady było trochę za dużo i dopadła was próchnica. W takim razie lepiej się nie uśmiechać. Sandra Boynton, autorka komiksów powiedziała kiedyś „Największe tragedie napisali Grek Sofokles i Anglik Szekspir. Żaden z nich nie znał czekolady.” Przypadek?


Z każdej strony atakuje nas fit jedzenie. Siłownia, kilogramy warzyw, telewizyjne programy o odchudzaniu. Może to i dobrze. Zaraz zaczynają się wakacje, a widok wychodzących z morza fok chyba nie należy do najprzyjemniejszych. Choć z drugiej strony co komu do tego. Zresztą zdaje się, że foki są pod ochroną. Ja w tym całym szaleństwie preferuje zdrowe podejście i stosuje zrównoważoną dietę – z czekoladą w obu dłoniach.

Po co o tym wszystkim piszę? Po to, żeby nie dać się zwariować. I nie zapowiadać końca świata, bo spodnie odrobinę za ciasne. Zdrowe odżywianie to to czego teraz ludzkość potrzebuje. Żyjemy na wysypiskach, zalewają nas tony śmieci, po co więc jeszcze dodatkowo robić śmietnik ze swojego organizmu? Z drugiej strony każdy może odnaleźć szczęście w czymś innym. Badania amerykańskich naukowców, no bo jakich innych, tylko ci robią tak genialne doświadczenia, udowodniły, że czternastu na dziesięciu badanych, uwielbia czekoladę. Te liczby mówią same za siebie. A statystki miłośników słodkiego produktu wciąż rosną.


Wakacje, wakacjami. Warto zadbać o figurę jaka jest prezentowana na okładkach kolorowych gazet. Pamiętam jednak jeszcze ze szkoły, że koło to też figura. W czym więc problem? Ważniejsze będzie to, żeby nie zaprezentować się na plaży w sandałach i białych skarpetach niż to, czy ktoś waży 50 czy 90 kilo. No chyba, że ktoś zasłoni wam widok morza, ale zdaje się, że nawet Bałtyk nie taki mały.

Zatem życzę wam słodkich wakacji! Nie ważne czy z czekoladą w dłoni, czy z soczystą marchewką. Źródło radości może być przeróżne, ważne tylko, żeby było legalne! 😉

 Marlena

*fotografie pochodzą z portalu Pixabay, CC0 Public Domain

Komentarze

 1. Zawsze można zjeść surową, gorzką i naprawdę dobrą jakościowo czekoladę ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny tekst :) Zgadzam się w pełni :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Foki z morza są spoko, gorzej ze słoniami morskimi ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jedne mogą iść z drugimi w parze. ;)

   Usuń
 4. Ot co! Najważniejsze, żeby odżywiać się zdrowo i ze świadomością tego co się je :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam czekoladę ale to nie znaczy, że nie jem "zdrowych" produktów. We wszystkim trzeba znaleźć złoty środek, który daje nam szczęście :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Tak, masz rację, najważniejsze to znalezienie złotego środka

  OdpowiedzUsuń
 7. Z umiarem stosowane wszystko jest dobre i dla ludzi:) Ja wiem, że od zjedzenia jednej czekolady w ciągu kilku dni przytyć się nie da, a i wyniki badań też nie zaczynają wołać o pomstę do nieba, także z umiarem jest ona całkowicie bezpieczna:)

  OdpowiedzUsuń
 8. myślę, że tak naprawdę nie ma sensu liczyć gramów cukru - dopóki umie się zapanować nad skokami głodu ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty

Instagram